Vitajte na stránke Bilingválneho gymnázia C.S.Lewisa, v sekcii Príprava na vysokú školu,


spolu s alumni z našej školy sme vytvorili kompletný a súvislý prehľad procesu prípravy na vysokú školu (VŠ). Od úplných začiatkov - rozhodovania sa, či ísť študovať na VŠ až po posledný krok - prvé mesiace na univerzite. Rozhodli sme sa tento prehľad sprístupniť na našom webe, nielen aby bol ľahko prístupný študentom nášho gymnázia, ale aby slúžil všetkým študentom stredných škôl, ktorí rozmýšľajú nad štúdiom na VŠ (v zahraničí). Radi by sme sprostredkovali množstvo skúseností a informácií, ktoré sa akumulovali medzi generáciami našich alumni a študentov širšiemu okruhu ľudí.

 

Budeme veľmi radi, ak sa s týmito informáciami podelíte ďalej, najlepšie zdieľaním linku na sekciu našej stránky. Ak to nie je možné, prosíme, spomeňte nás ako zdroj informácií.

 

Proces prípravy na VŠ sme rozdelili na tri časti:

 

Plánovanie

Tu nájdete odpovede na otázky:

Kam ísť študovať?

Aké sú zahraničné školy?

Koľko stojí štúdium na univerzite?

 

Príjmací proces

Táto časť je rozdelená podľa krajín. V každej podsekcii nájdete prehľad samotného príjmacieho procesu, dôležite deadlines, odporúčania a finty na vypĺňanie prihlášok a veľa iného.

 

Prechod na VŠ

V tejto časti sa nachádza všetko, čo potrebujete vedieť od bodu, keď vás prijmú na školu vašich snov, až po prvé momenty na univerzite.

 

 

Tento dokument bol vytvorený v lete 2014 a bude každoročne aktualizovaný študentami nášho gymnázia, ktorí si prešli prijímacím procesom v danej krajine. Ak nájdete nefungujúci link, alebo zastaralú informáciu, alebo by ste nám radi dali spätnú väzbu, prosím napíšte na bilgym.horvath (zavináč) gmail.com

 

Študentom nášho gymnázia poskytujeme ďalšie extra zdroje informácií. Hlavným je ACM - alumni college mentoring, v rámci ktorého vedia študenti získať informácie o odbore, ktorý chcú študovať z prvej ruky - od alumni, ktorí študujú rovnaký odbor v rovnakej krajine. Pre viac informácií kontaktujte Jana Horvátha na bilgym.horvath (zavináč) gmail.com . So svojimi otázkami ohľadom vysokých škôl môžete kontaktovať p. Janu Klagovú, ktorá od roku 2007 vedie našej škole centrum pomoci pri výbere vysokej školy a vhodného zamestnania (College & Career Guidance Center).

 

VS Holland 143Vo štvrtok 21. februára 2013 opäť prišla medzi nás porozprávať svoje skúsenosti zo štúdia na vysokej škole v Holandsku naša absolventka Andrea Bajnoková. Hovorila o krajine, o Groningene - študentskom meste, v ktorom teraz žije, študentskom živote, spôsobe štúdia atď.

 

College fair 143Bilingválne gymnázium C. S. Lewisa, v spolupráci s organizáciou Council of International Schools Eastern Tour, vás pozývajú 15. novembra 2014 na trh zahraničných vysokých škôl. Zapisujte sa prosím do 10. novembra.

usa_flag_143Kritéria prijatia na univerzity a colleges v USA

Každá vysoká škola  v USA má iné kritéria prijímania študentov,  preto nasledujúce zhrnutie je len informačné. Kompletné informácie o štúdiu v USA sú na stránkach Fulbright Commission, v časti Informácie o USA, ktorá obsahuje aj sekcie štúdium v USA, zoznamy škol a finančná pomoc, štandardizované testy, atď. Viac informácií nájdete tu.

 

YoutubeChannel

Banner brozura
inkluzia banner BilGym

ml web