EP logoNáš študent získal platenú stáž v kancelárii europoslankyne Jany Žitňanskej, ktorá túto možnosť ponúkla exkluzívne pre našich študentov 4. ročníka.

debata april 2013 143Po celoročnom snažení sa, sa dvom tímom z našej školy podarilo prebojovať sa na finále Slovenskej debatnej ligy (FSDL), ktoré sa konalo 27.-29. apríla 2013. Debatérom sa darilo hneď od začiatku a oba tímy postúpili do vyraďovacích kôl, tím CSL6...

 

stipko„FULL HOUSE!!!“ 

 

Aj tento rok sa naši študenti úspešne zapojili do programu štipendijných študijných pobytov na súkromných stredných školách v USA a Veľkej Británii, ktoré sprostredkúva Nadácia otvorenej spoločnosti (NOS-OSF). 

bsdc 143Od 11. do 15. apríla sa na pôde Gymnázia Jura Hronca odohral tretí ročník Bratislava Schools Debating Competion, na ktorom sa zúčastnilo 143 debatérov z celého sveta. A to doslova: naše mesto si prišli pozrieť debatéri zo Singapúru, Zimbabwe, Izraela či Slovinska.

V novembri 2014 sme sa zapojili do prekladateľskej súťaže pre bilingválne stredné školy v Európskej Únii - Juvenes Translatores. Z prihlásených škôl bolo vylosovaných 13 zo Slovenska a každá mohla zapojiť piatich študentov.

Hoci za každú krajinu môže byť len jeden víťaz, organizátori chceli vyzdvihnúť aj schopnosti iných súťažiacich, ktorí preukázali výnimočné nadanie. Odborná porota ocenila preklad Veroniky Kalouskovej z 3. A, aj za nasledujúce aspekty: pochopenie zmyslu a kontextu, správny výber štýlu, vynikajúce narábanie s cieľovým jazykom, plynulosť, kreatívny preklad, ktorý je však verný originálu.

Veronike blahoželáme a želáme jej ďalšie úspechy v jej rozbehnutej prekladateľskej kariére. 

Gratulujeme Hanke Búturovej (3. B), ktorá  7. 3. vyhrala 1. miesto v regionálnom kole anglickej olympiády a postupuje do celoslovenského kola, ktoré sa  kona 14.-15. apríla 2011. Tešíme sa a držíme palce.

YoutubeChannel

Banner brozura
inkluzia banner BilGym

ml web